Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Bez dezinfekce se neobejdete

Přijdete na veřejné koupaliště a hned to cítíte, ano je to chlór. Je to totiž výborný dezinfekční prostředek. V přírodě jej najedeme pouze ve sloučeninách, ale objeven byl již v roce 1774. Všichni víme, že když někde necháme stát sklenici s vodou více dní, voda se zkazí. Může zezelenat, objeví se v ní rychle první řasy a bakterie. Aby se voda nekazila používáme dezinfekční prostředky, převážně s chlórem. Chlór je chemický prvek, který používáme k čištění jak pitné vody, určené ke konzumaci, ale i dezinfekci bazénů čili vody ke koupání.

voda

Do pitné vody je chlór přidáván v úpravnách vody dříve, než se voda dostane do naší domácnosti, ale do bazénu na naší zahradě si ji musíme nadávkovat sami.

Chlorové tablety s pomalým rozpouštěním je nutné do bazénu dávkovat pravidelně a je třeba přesně dodržovat množství dle objemu bazénu. Tablety zaručí, že voda bude dezinfikovaná, nebude se kazit, a přitom neohrozí vaše děti, když se omylem vody napijí, protože při vodních radovánkách k tomu jistě dojde.

Každá stojící voda, na kterou svítí celý den slunce se začne kazit. Bakterie a viry jsou všude kolem nás. V přírodě je většina nádrží průtočných, přehrady či rybníky mají přítok a hráz, přes kterou část vody odtéká, ale pokud bude průtok malý, během roku se v nádrži začnou tvořit sinice a zelené řasy a hygienická stanice vyhlásí, že se v dané nádrži nemáte koupat. Ve vašem bazéně, i když máte čerpadlo a filtr, by se mohlo stát to samé, kdybyste se o bazén nestarali a nepoužívali dezinfekční prostředky, jako jsou chlórové tablety.

voda

Vlastní bazén na zahradě má dnes kdekdo a tomu je přizpůsobená nabídka mnoha přípravků, které potřebujete k udržení čistoty vody. Bez nich budete mít místo křišťálově čisté vody z bazénu zelený rybník, do kterého nestrčíte ani prst od nohy. Nedopusťte to a používejte chlórové tablety určené na dezinfekci bazénů.