Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Proč se starat o bazén?

Hodně lidí si myslí, že je jednoduché mít bazén a že prakticky jen napustíte vodu a o nic víc se nemusíte starat. Někteří nejsou bohužel zkušení a neví nic o tom, jak se o takový bazén starat. Je to opravdu škoda, protože mnoho lidí takhle utratí zbytečně mnoho peněz, protože neví, že se voda v bazénu musí ošetřovat a podobně a pak se hodně diví, když se jim voda zkazí nebo začne zapáchat. Přinejhorším mají ošklivé vyrážky na těle a netuší z čeho to je. My to víme, je to právě z té vody v bazénu, na kterou se vykašlali a nestarají se o ni, což by takhle nemělo vůbec být, to je jasné. Pak pykají tím, že mají vyrážky.

bazén

A ještě k tomu netuší, z čeho ty vyrážky mají. To je na tom to nejhorší. A z jejich nevědomosti se vyklubou dost značné zdravotní problémy, které jim mohou v životě a zdraví dost zavařit. Proto si uvědomte, že je třeba se starat o vodu ve všech bazénech! Jednak se musí čistit mechanicky, tedy sítí, kdy vylovíme hmyz, nikdo přeci nechce plavat v bazénu jako v nějaké polévce společně s hmyzem, no ne? Další věc je ta, že se bazény musí čistit i chemicky. Tedy chemie do bazénu je v tomto případě velmi potřebná a není to nic špatného. Hodně lidí se slova chemie bojí, protože mají při tomto slově v hlavě představu chemicky ošetřeného ovoce a zeleniny a podobně a mají z televize naučené, že to je nutně špatná věc. Chemie ale v bazénu být musí. Ona vám udržuje bazén čistý.

bazén

Jednak se používá chlor, který je dezinfekce pro vaši vodu v bazénu, jednak se používají tablety, které vaši vodu vyčistí od nečistot a molekul, které okem nespatříte, ale jsou tam. Vezměte si, že když jdete plavat do bazénu a neosprchujete se, mastnota z vaší kůže a celkově špína z vašeho těla se takto spláchne do bazénu. A vodu nemůžete vypouštět donekonečna, stojí to peníze. Proto se voda musí čistit i chemicky, protože tyto molekuly my okem nevidíme.