Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Schodiště jako důležitá součást obytného prostoru

Lidé, kteří bydlí v panelových domech ve vyšších patrech, mnohdy neznají ani své sousedy, kteří se nachází o dvě patra níže. Mohou se jen občas vídat před domem anebo na domovní schůzi SVJ, ale v zásadě ani nemusí vědět, kdo bydlí v kterém patře a v jakém bytě. Toto je dáno také tím, že málokdo využívá centrální domovní schodiště. Skutečně valná většina lidí se vozí výtahem a po schodech vyjdou nahoru jen tehdy, když je výtah mimo provoz, což se ovšem stává jen velmi zřídka.

venkovní schodiště

Mnohem lépe jsou na tom lidé, kteří výtah v domě nemají. Proč vyrukujeme s tímto výrazem, že jsou na tom lépe, když musí chodit po schodech, a nic jiného jim nezbývá? Schodiště jsou totiž velmi důležitým prostředníkem, který vám pomáhá udržet vaše zdraví na potřebné úrovni a zároveň s tím zlepšit vaši kondici a podpořit psychiku v boji proti stresu a depresím.

schodiště v domě

Choďte po schodech častěji

Požádáte-li firmu, která se zabývá výstavbou schodišť, o návrh vhodného řešení pro vaši nemovitost, pokaždé půjde o výrobek, který vám bude ku prospěchu. Můžete si vybrat schodiště KM design přímé, točité, lomené, samonosné a v zásadě vám každé z nich dodá to, co vám nemůže vynahradit žádný výtah – zdravý pohyb.

V současné době je lidstvo zejména západní civilizace ohrožováno chorobami, z nichž mnohé souvisí s nevhodnou stravou a s nedostatkem pohybu. Řada lidí vykonává sedavá zaměstnání, pracuje s různými pomůckami a stroji a k adekvátní fyzické námaze nedochází ani cestou do zaměstnání nebo na nákupy, kdy se vozíme převážně autem či autobusem. Večer pak usedáme k televizi a jen pár nadšenců si jde zacvičit.

Nemusíte však docházet do posiloven s vydýchaným vzduchem, postačí, když si posilovnu vytvoříte doma na schodišti. Po schodech se dá chodit i se zátěží (s batůžkem), schody můžete vybíhat po dvou a takto intenzivně trénovat každý den alespoň deset minut. Uvidíte, že se vám po takovéto námaze bude lépe přemýšlet, ale i spát a vykonávat další činnosti.