Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Ochrana našeho zraku

Jistě každý uzná, že je to právě zrak, který je pro nás nejdůležitější a který nám dodává nejvíce informací. Ne, že by se bez něj nedalo žít, ale přece jen je v tom hodně velký rozdíl. Jenže bohužel, jako by to lidé nevěděli, protože to jednoduše ignorují.

Na očním oddělení by vám mohli vyprávět, kolik mudrlantů přichází s něčím v oku, a to jen kvůli tomu, že byli líní nasadit si ochranné brýle při práci. Kolik dá práce tu maličkost pak dostat z oka ven, to už je jiná kapitola, ale všem těm chytrákům bych jako pojišťovna nedal ani vindru a museli by si vše platit sami.

brýlová očnice

Oči si nechráníme ani v normálním a běžném životě. To je také chyba, ale ta je podložena i neznalostí. Víte například vy, co je to modré světlo? Z modré žárovky hahahaha, tak to jste pobavili. Ano, to samozřejmě také, ale to je neškodné. Modré světlo jako takové je technicky vzato viditelné světlo v rozsahu od 380 do 500 nm. Uff. Pochopili jste to? Ne? Já také ne, takže v klidu. Vysvětlím to jinak.

brýle

Je to něco jako záření a vychází například z mobilního telefonu, monitoru, nebo veřejného osvětlení. Jeho škodlivost prokázána je, ale ne v takové míře, jak se tvrdí v některých článcích. Tam se můžete dočíst hlouposti o vražedných paprscích a tak podobně. Podobné pitomosti si čtěte jen jako zábavičku. Ale je pravdou, že je dobré se proti němu chránit i když nehrozí katastrofické scénáře pro náš zrak. Je fakt, že to má vliv na spánek, takže může docházet k jeho poruchám a tak podobně.

Pro ochranu musíme sáhnout do odborných prodejen kde zcela jistě potřebné zboží seženeme. Co je tím potřebným zbožím?

Jsou to brýle s ochranou proti modrému světlu. Ty jej eliminují na nejnižší možnou úroveň, ale zároveň nebrání normálnímu pohledu na svět. Takové brýle by měly být používány zejména při delším používání monitoru či mobilu. Proto není od věci si uvedené brýle pořídit.