Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Jak náročná je výroba betonových plotů

Je pravdou, že se věci v čase mění. Vymýšlí se nové technologie, zatímco ty staré se opouští, a tím se mění i celý proces, včetně konečného produktu, ať už k lepšímu či k horšímu. I to je důvod, proč někteří lidé říkají, že dříve byl například nábytek kvalitnější a déle vydržel. To vše se týká i tak obskurního oboru, jako je výroba betonových plotů. I ta totiž prošla v posledních letech poměrně velkými změnami. Proto také ty moderní nevypadají ani zdaleka tak, jako ty postavené v minulosti.

klasický betonový plot

V první řadě zde jde samozřejmě o snížení nákladů na výrobu. To se dá provést jak jejím zefektivněním, tak i snížením potřebných materiálů. S tím vším nám může pomoci stále se rozvíjející automatizace. To v tomto případě znamená, že zatímco jej dříve vyráběli dělníci, často přímo na místě, dnes je tomu jinak. Beton je nalit strojem do připravených forem, z nichž je po ztuhnutí vyklopen. To zaručuje nejen stále stejnou kvalitu, ale také uniformitu.

moderní betonový plot

Tyto betonové desky jsou pak na místě zasazeny do připravených sloupů. Tím vznikne plot, který může být vysoký podle přání klienta, neboť https://www.pravidla.cz/hledej/%3Fqr%3Dnebo%259D záleží jen na něm, kolik těchto desek bude na sobě naskládáno.

Tento proces má však i své nevýhody. Tou první je, že na rozdíl od betonové zdi, která byla obvyklá dříve, je tato mnohem užší. Není tedy ani zdaleka tak odolná. Navíc upevnění není tak pevné, takže je zde mnohem větší nebezpečí, že se plot při velmi silném větru zřítí. A vzhledem k tomu, že jsme již na našem území měli i silná tornáda, je jasné, že jde o riziko velmi reálné.

Také jeho zvrásněný povrch neposkytuje takovou ochranu – odhodlaný zloděj po něm může poměrně lehce vyšplhat, nebo se správným vybavením i horní desky vyndat. Je však pravdou, že i přes tento nedostatek většinu potenciálních zlodějů odradí. Zdaleka největším důvodem, proč se tento typ betonového plotu tak rozšířil, je samozřejmě jeho cena. Je totiž podstatně levnější než ten klasický, a to je něco, na co většina lidí hodně slyší.