Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Koronavirus je tu stále

Každý člověk by rád žil v poklidu a bez dramatických životních zvratů. Každý normální člověk by byl rád, kdyby mohl spokojeně proplouvat životem, kdyby ho nikdo neomezoval v jeho právech a nenutil ho do něčeho nemilého. Jenže ne každý z nás lidí má to štěstí, že si může přímo spokojeně a bez omezení žít. A v posledních letech jsme na tom byli vlastně ještě daleko hůř než dnes. A v některých ohledech jako bychom se tehdy vrátili do něčeho svým způsobem připomínajícího socialismus.

stop covid

Nevěříte? Tak si to vezměte:

  • Za socialismu i koronaviru jsme mohli jen velice omezeně cestovat. Hotely a další ubytování byly pro našince často nedostupné a za hranice se dostali nanejvýš tak ti dobře prověření, jen s tím rozdílem, že za soudruhů vládnoucím režimem a za koronaviru testováním.
  • Za socialismu i koronaviru spousta lidí nepracovala, ale přesto pobírala almužnu od státu, aby se nějak podařilo existovat.
  • Za socialismu i koronaviru si museli dávat lidé pozor na ústa. Jen je museli mít v jednom případě ‚na zámek‘ a v případě druhém za rouškou či respirátorem.
  • Za socialismu i koronaviru jsme tu měli často jen málo otevřených obchodů.
  • A za obou situací si vlastně ti mocní kolikrát dělali navzdory vlastním pravidlům to, co se jim zlíbilo, a plebs mohl leda tak skřípět zuby.

kreslený respirátor

A tak jsem rád, že jsou koronavirus a socialismus minulostí. Stopy obojího tu lze zaznamenat sice dodnes, ale naštěstí to není až tak zlé. A doufám, stejně jako snad i vy, že už se ani jedno z toho nevrátí. Což nám ale zajistí jen určitá opatření. Čímž myslím u něčeho jako antigenní testy prodej covidexpert.cz a u něčeho jako socialismus volby. Pořád je ještě nutné mít se na pozoru, bdít. Protože nepřítel může číhat všude.

Nebudeme-li toto brát na lehkou váhu, snad bude dobře. Zatímco podceníme-li to, mohli bychom zase jednoho dne skončit ‚pod zámkem‘.