Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

I v malých prostorech lze mít hodně místa! Jak na to?

Drobnosti a vychytávky v domácnosti má každá žena, a tedy pokud nevládne v domácnosti žena, tak i každý muž. Snažíme se vždy postavit nábytek a okolní věci tak, abychom měli co nejvíce prostoru. Někdy je to velice obtížné, zvlášť pokud bydlíme v menším bytě. V menších bytech je nutností pracovat s úsporou místa, a proto bychom se měli zaměřovat na veškeré vybavení, aby nám pomohlo dosáhnout optimálního prostoru, který pro náš život doma potřebujeme.

malý prostor

Především bychom si měli dobře spočítat co můžeme uložit do našeho prostoru tak, aby nám to nijak nevadilo. Začít můžeme například s vyklápěcí postelí anebo s palandami pro děti či dospělé. Díky vyklápěcí posteli ušetříme opravdu hodně místa, ale na druhou stranu, aby byla postel opravdu kvalitní, tak se plácneme přes kapsu abychom si ji mohli pořídit. Funguje to na té bázi, že při každodenním fungování je postel zaklopená u zdi, takže nám do prostoru vybočuje minimálně. Nicméně při čase jít spát ji jednoduše sklopíme dolů a můžeme si lehnout a usínat v pohodlí. U palandy je to jednoduché. Můžete si pořídit dvě palandy nad sebe spojené kovem či dřevem či jiným materiálem. Nejvíce toto provedení lze vidět u dětí v panelovém domě.

Dále si můžeme ušetřit mnoho místa s jídelním stolem, který bude vybavený také možností vyklápění a zaklápění ke zdi, výklopné koše, výklopné počítačové stoly a jiné.

malá kuchyně

Každý člověk si nemůže dovolit mít luxusní veliký byt či dům, takže úspora místa by byla na místě ihned v několika domácnostech. Pokud se teprve stěhujete do menšího bytu na počet hlav Vaší rodiny, tak už přemýšlejte dopředu, jak vše dokážete uspořádat, aby se nikdo necítil bez možnosti pohybu. Vždy si volte takové byty, které jsou buď již vybavené těmito věcmi či nábytkem, který šetří místo anebo takový byt, do kterého lze jednoduše tyto věci aplikovat.