Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Co všechno zahrnuje účetnictví?

Mnoho z nás zhruba ví, co účetnictví znamená, ale asi si jen málo z nás uvědomuje, co všechno účetnictví obnáší. Přitom bez účetních prací nemůže žádná firma fungovat, protože do této oblasti spadá spoustu věcí, které jsou povinované státem. proto je velmi důležité, mít dobrého účetního či účetní, které se vám o všechny tyto záležitosti postarají.

peníze

Co můžeme tedy do účetnictví zahrnout?

Účetní uzávěrka

Jedná se o takové vyvrcholení účetní práce za celý rok. Účetní k poslednímu dni uzavírá účetní knihy. Samotné uzávěrce předchází přípravné práce, do kterých spadá inventarizace a zaúčtování všech účetních operací. Během vlastní uzávěrky účetní zjišťuje hospodářský výsledek, a to ještě před zdaněním. Vypočítá také daně z příjmů.

Daňové přiznání

Ve spojitosti s účetnictvím si lidé asi nejčastěji vybaví daňové přiznání. Co to vůbec je? Jedná se o proces, během kterého fyzická či právnická osoba přiznává své příjmy, které podléhají daním, které vyměřil stát. Daň se vyčíslí a poté je porovnána s uhrazenými zálohami na daních, které byli odvedeny osobě během roku. Daňové přiznání se podává do 31.3. osobně, elektronicky je lhůta o měsíc delší.

účetnictví

Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Tento přehled je určen především pro OSVČ. Na tomto přehledu uvidí příjmy a výdaje každé takové osoby. Podání tohoto přehledu vaší zdravotní pojišťovně je povinné. I o tyto přehledy se většinou stará účetní.

Při výběru účetní dbejte na to, aby byl schopný se vám postarat o všechno, o co potřebujete. Zvažte taky, zda najmete účetního, který bude pracovat výhradně pro vaši firmu, nebo jestli zvolíte spolupráci s externí agenturou. Každá varianta má své pro a proti. Pravdou je, že menší podnikatelé vždy raději volí spolupráci externí, jelikož je to pro ně cenově mnohem výhodnější. Pokud hledáte kvalitního účetního z Prahy či okolí, podívejte se na nabídku služeb účetnictví Praha 4.