Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Technika a doba

Technické věci jsou tady opravdu už hodně dlouho. Vzpomínám si taky na našeho pana učitele historie a dějepisu, který nám říkal, že technika a další technické věci tady už byly brzy před námi. Protože se říká, že vědci našli třeba například v Egyptě a dalších zemích různé artefakty, které ukazují na to, že technika a věda tady byly už dávno před námi, ani o tom nikdo neví. Já s tím souhlasím. Dříve jsem tomu jako studentka nebo žákyně základní školy vůbec nevěřila. A nevěřila jsem tomu ani moc na střední škole. Jenomže nyní, když jsem vysokoškolský profesor, tak se tomu věnuji blíže.

Technika se nezastaví.

Vyučuji právě historii umění a taky naši historii země. Mě to hodně baví. Takže jsem opravdu ráda, že jsem tehdy svého učitele poslouchala, i když jsem tomu nevěřila. A nyní mám doma opravdu několik knih, které se věnují technice, ale taky umění. A tam mě taky zajímala dokonalá technika, jako třeba malování a kreslení. A byla jsem dříve taky na výstavě, která se zajímala o uměním a taky o malbu. Bylo to opravdu velice zajímavé, jak různí malíři anebo také konstruktéři používají různou techniku. A tady vlastně ani nejde nic říct, že při umění je nějaká technika špatná.

Technika je vše, od úhlu pohledu.

Protože každý malíř anebo stavitel tady je jistě originální. A každý má svou techniku. A pokud má člověk svou techniku, tak je to vždycky dobré. Tady záleží pak už jenom pouze na tom, jestli se to někomu líbí anebo ne. Pokud se to někomu nelíbí, tak to samozřejmě neznamená, že je něco dělané špatnou technikou, tady to všechno záleží na úhlu pohledu. Technika není nikde špatná, protože záleží opravdu na každém člověku, co se mu líbí. tady je to o tom, že každý člověk má svůj styl nebo vyznává úplně něco jiného, takže to tady nelze u techniky nějak přesně určit. A právě kvůli tomu je technika tak úchvatná, že se dokáže změnit.