Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Rekonstruujeme svépomocí chatu pro celoroční bydlení

Lidé, kteří mají k dispozici rekreační chatu, a využívají ji pouze pro sezonní rekreaci o víkendech či v průběhu letní dovolené, se mohou rozhodnout upravit ji tak, aby se v ní dalo bydlet po celý rok, a dát tak „sbohem“ městskému životu. Někteří to již podnikli a zeptáte-li se jich, zda svého rozhodnutí litují, zpravidla vám odpoví záporně. Naopak se stává, že právě tam, v poklidném prostředí, si každý uvědomí smysl života a zbytečnou ztrátu času v honbě za kariérou a falešnými světskými úspěchy. Uvědomíte si, že vám k životu stačí poměrně málo, a že i ve skromnějších podmínkách je život pestrý a zajímavý. Zároveň tu také pocítíte jaké to je zbavit se stresu, smogu, hluku a městského chaosu, který panuje dnes a denně v ulicích.

horské chaty

Rekonstrukci zvládnete sami

Za utržené peníze z prodeje městského bytu byste mohli povolat stavební firmu a ponechat veškerou zodpovědnost na ní, ale pokud se jedná pouze o drobnější práce, a máte-li možnost opatřit si šikovného řemeslníka na ty složitější úkony, výrazně ušetříte a peníze si ponecháte jako rezervu.

vozík za tažné zařízení

Vozík za tažné zařízení – co by se vám však mohlo hodit, je vozík za tažné zařízení Amsa. Můžete si jej sice pronajímat, ale na chatě jej upotřebíte poměrně často, a tak zvažte jeho koupi. K čemu se vám tu bude hodit:

Nákup stavebnin – v první řadě pro účely rekonstrukce využijete vozík pro přepravu stavebnin. Vozík zvládne převézt sádrokarton, pórobetonové tvárnice, sanitární techniku, podlahové krytiny, barvy, tmely, lepidla atd.

Zařizování zahrady – vozíkem snadno dopravíte i sazenice živého plotu, okrasné dřeviny, zeminu, písek, mulčovací kůru, sekačku na trávu, křovinořez, plotové nůžky a další zahradnické potřeby a pomůcky.

Palivové dřevo – vytápění dřevem je v současné době ekonomicky nejvýhodnější a kromě toho, že vám dřevo dovezou na paletách, si jej můžete opatřit i sami, např. po dohodě s majitelem lesního pozemku při polomech, vývratech stromů, odvozu klestí, prořezu větví atp.