Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Mulčování trávníku

Musíme se o něj starat

Když necháme trávu příliš vyrůst, tak vzhledově není moc pěkná a když naprší, tak se v ní špatně chodí, protože máme potom mokré i kalhoty. Samozřejmě není to jenom o sečení, přičemž záleží na tom, k jakému účelu má trávník sloužit. Když bude pouze na zahradě, kde běžné chodíme, pracujeme na poli a podobně, tak je chceme, aby byl pěkný, ale nemusí se to nějak přehánět. Naopak na dvorku chce mít řada lidí pěkně místo, kam sadu i okrasné dřeviny a tak dále.

tráva na hřišti

Zde už si kromě sečení vyžaduje i vypichování plevele, hnojení a když je sucho zálivku. Při poctivé péči skutečně docílíme toho, že trávník bude v celé ploše hezky hustý, bez žlutých fleků a vzhledově mu nebude co vytknout. Samozřejmě je zapotřebí držet se správné péče dlouhodobě. Jestliže se chystáte zakládat trávník nový, tak si klidně připlaťte za lepší semínka, protože je to věc, která na daném místě poroste klidně deštíky let a ušetříte si během nich starosti navíc kvůli nevhodnému trávníku.

Mulčování

O této technice jste jistě už někdy slyšeli, přičemž většinou si pod ní lodě představí běžnou sekačku, jak posečenou trávu vyhazuje místo do koše ven. Samozřejmě i takto lze séci, ale je zapotřebí, aby sekací nůž trávu dobře rozmělnil, aby byla skutečně na kousíčky. Výhoda je v tom, že je to pro trávník jistě hnojení a nemusíte nikam jezdit vysypávat plné koše. Na druhou stranu právě ty můžou být dobré do kompostu. Mulčování je potřeba provádět ve vhodnou dobu několikrát ročně, abychom udrželi trávu v kondici.

mulčování trávy

Co když mám velký pozemek a nemám čas či techniku abych jej mohl mulčovat? Řešení je jednoduché, protože o mulčování trávy https://seceni-mulcovani.cz/mulcovani-travy se postará profesionální firma. Ta vlastní traktor s mulčovačem, přičemž tato sestava si hravě poradí i s velkou plochou. Vzhledem k tomu, že neplatíte za odvoz trávy to není nijak drahá záležitost. Mulčovač má pro dosažení drobných kousků trávy speciální nože, takže funguje opravdu dobře.