Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Jak na červené žilky v obličeji

Červené žilky se nejčastěji objevují v okolí očí, nosu a na tvářích. Za jejich praskání může genetika, ale také každodenní návyky. Prvně je zaznamenáte zhruba po 30. roce života, kdy pleť začíná stárnout a pružnost cév se snižuje. To způsobí rozšíření kapilárních cév a ty mohou začít praskat. Popraskané žilky zdraví nijak neohrožují, ale spoustě žen vadí z estetického hlediska.

Na vině může být dědičnost, nezdravý životní styl (především kouření cigaret) a nedostatečná péče o pleť. Dále také léky a hormonální změny například během těhotenství. 

Tip: jste na praskání žilek citlivá? Vyhněte se horkým koupelím a saunování, prudké výkyvy teplot pokožce nesvědčí

žena

Jak na prevenci

Dědičnost neovlivníte, ale některé vlivy zcela jistě ovlivnit můžete. A které to jsou?

  • Vyhněte se nadměrnému slunění: pobyt na slunci způsobuje předčasné stárnutí pleti a rozšíření kapilár
  • Chraňte svou pokožku před přílišným chladem: zimní měsíce představují pro pleť největší zátěž, vlivem mrazu dochází v jejích vrstvách k vysychání  a žilky tak mohou snadno praskat
  • Pozor na překrvení pokožky: raději se vyhněte ostrým pokrmům a konzumaci alkoholu

slunečník

Jak popraskané žilky odstranit

Staráte se o svou pleť, snažíte se popraskaným žilkám předcházet, ale stejně se občas nějaká objeví? Jejich léčba není snadná a ve většině případů vyžaduje lékařský zákrok. Jak již bylo řečeno, důležitá je neustálá hydratace pleti, aby se žilky dál nerozšiřovaly. A potom máte v podstatě dvě možnosti. První z nich je zakrýt popraskané žilky zeleným korektorem a následně nanést kvalitní make-up. Tím nebudou na první pohled viditelné, ale úplně nezmizí. Druhá možnost je laserový zákrok. Moderní laser už pracuje rychle, bezbolestně a tak, aby nepoškodil pokožku. Proceduru je však nutné několikrát opakovat.

Tip: pokud se zaměříte na kvalitní krémy a péči o pleť a nebudete na svou pokožku spěchat, mohou některé červené žilky zcela zaniknout