Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Co vše umí chytrá domácnost

Doma se všichni chceme cítit co nejlépe. K tomu je samozřejmě potřeba, abychom tam měli co největší pohodlí. Avšak spousta věcí nám chvíle doma poněkud kazí. Jistě, obvykle je přijímáme jako běžnou součást života, aniž bychom si je uvědomovali, avšak to neznamená, že bychom si je nemohli usnadnit.

 

Výsledkem těchto snah je takzvaná chytrá domácnost. V ní jsou různá zařízení pomocí wi-fi propojena a fungují takřka automaticky. Pro nás to pak znamená méně starostí. Většině lidí však v současné době přijde poněkud zbytečná, často proto, že si neuvědomují, co vše nabízí.

 

klasický rodinný dům

 

Jednou z věcí, se kterou se setkáme, je automatické otevírání dveří, ať už domovních nebo od garáže. Tím nám odpadnou starosti s klíči a nebudeme také muset například za deště otevírat garáž a pak běžet zpět k autu.

 

Rozhodně také oceníme ovládání topení a klimatizace, které zaručí, že po příchodu domů zde bude příjemná teplota, bez ohledu na to, kolik stupňů je zrovna venku. Zejména v létě a v zimě budeme za tuto vymoženost rádi. Navíc nemusí být zapnutá celý den – automaticky se zapne předtím, než přijdete domů, aby jej stihla vyhřát či ochladit. Tím se ušetří plyn i elektřina.

 

možnosti chytré domácnosti

 

Zejména ženy pak ocení také pomoc při uklízení. V tomto případě jde o elektrický vysavač, který vám sám uklidí dům dřív, než přijdete z práce. Odpadne vám tedy další povinnost, a to není k zahození. Zvláště pokud máte doma také domácího mazlíčka, který dvakrát ročně líná či přepeřuje.

 

Dalším benefitem, který se mnoha lidem bude líbit, je automatické rozsvěcení a zhasínání světel, případně jejich rozsvícení a zhasnutí na hlasový povel. Již tedy nebudete muset vstávat z postele, pokud budete chtít zhasnout stropní světlo a spát – stačí jedno slovo. Podobně tomu je také v zimě, kdy vstáváme za tmy. Odpadne potácení se ještě v polospánku k vypínači a zakopávání o různé věci.

 

Samozřejmě, nic není zadarmo. Veškeré tyto systémy jsou na elektřinu, a všichni víme, jak je to nyní s jejími cenami. Je tedy potřeba dobře rozvážit, zda se nám skutečně vyplatí a zda na ni vůbec máme peníze.