Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Co vám dá tvořivá hra na pískovišti

Klid a rozvahu – vystresovaní lidé jednají chaoticky a mnohdy i přehnaně a poté svých rozhodnutí a činů následně litují. Stres nesmírně komplikuje život celé společnosti a každý jednotlivec by se měl snažit omezit jeho vliv na minimum. Vyhledejte proto vhodný antistresový doping, který vám pomůže dostat se opět do pohody a jednat s rozvahou a selským rozumem. K vhodným antistresům se řadí posezení v cukrárně, projížďka na kole, horská turistika, skoky na trampolíně, plavání a také pobyt venku na zahradě. Poslouží k tomu i pískoviště, a vůbec nevadí, že jste dospělí, klidně si hrajte se svými ratolestmi, pomáhejte jim se stavbou přehrad a vnášejte do jejich tvůrčí činnosti nové nápady. Uvidíte, že se vám tu podaří zklidnit a přijít na jiné myšlenky.

dětské pískoviště

Vitamín D – nedostatek vitamínu D je bohužel velmi častým neduhem, který provází civilizační onemocnění. Nelze se tomu divit, protože dříve lidé pracovali na polích dlouhé hodiny vystaveni slunci a my se naopak před ním schováváme v kancelářích nebo v prostorách výrobních hal. Krátkodobý pobyt na dovolené u moře to nevytrhne a zejména v zimě trpíme značným deficitem. Můžete to napravit právě na pískovišti, svlékněte se tu do plavek a načerpejte „déčko“ z nebes do sytosti.

dětské hřiště

Uzemnění – někteří lidé pomyslně poletují v oblacích, staví vzdušné zámky a pak se jim život hroutí pod rukama. Anebo propadají depresím z vlastní neschopnosti. Proti těmto nežádoucím jevům pomáhá uzemňování, což je proces, kdy jste více v kontaktu s planetární energií. V ideálním případě je to pobyt venku v přírodě a zejména chůze naboso. Dotyk bosými chodidly povrchu země je to nejlepší, co si můžete dopřát, a právě pískoviště je k tomu ideální terén. Dopřejte to samé i vašim dětem a naučte je pravidelně si boty venku zouvat, tam, kde je to vhodné a také bezpečné.