Spink

Už jste si udělali finanční rezervy? Pokud ano, určitě toho nelitujete, že? Situace se u nás zkomplikovala a běda tomu, kdo se nezajistil a nemá kde brát.

Bez peněz nemá smysl podnikat

Co by bylo člověku platné, že vlastní a provozuje honosnou firmu, kdyby mu tato nevynášela? Nic by mu to nebylo platné. I ta navenek nejdokonalejší firma by mu pak nic nedávala, ba stala by se pro něj lehce i přítěží, která by mu přinášela jenom starosti, bez nichž se všichni logicky rádi obejdeme. Nic nevynášející podnik se totiž nevyplácí, ba může i lézt do peněz, a o to v podnikání v žádném případě nejde. Podnikání je tu naopak od toho, aby si jím soukromníci, kteří se mu věnují, vydělali.

Ale někdy se to vyvine tak, že prostě nejsou zisky takové, jaké by měly být. Někdy se může soukromý podnikatel snažit, seč mu jenom jeho síly stačí, a přesto nedosahuje takových příjmů, aby se mu tato činnost vyplatila. A pak si dotyčný říká, že by snad bylo nejlepší nepodnikat. Zbavit se takového břímě a jít dělat něco, z čeho kápne víc peněz.

tři mince

Jenže takové uvažování není žádoucí. Kdyby tak uvažovali všichni podnikatelé, kdo ví, kolik z dnešních firem by tu ještě pořád bylo a kolik by jich naopak třeba i zcela zbytečně zkrachovalo. Docela často jsou totiž podnikatelské neúspěchy pouze dočasnou záležitostí, někdy se tyto dají vlastně docela efektivně překonat. Stačí si sehnat nějaké peníze navrch, rekonstruovat, modernizovat, splatit to, co zatěžuje, a pak se může všechno zase změnit k lepšímu.

Jenže je tu problém s tím, že podnikatelům v nesnázích chybí právě peníze na podobné pozitivní změny. A kde je mají tito vzít, že? Často jedině tak, že si na to někde půjčí.

stočené bankovky

Ovšem podnikatelé s problémy jen tak někde se žádostí o půjčku neuspějí. Mnohde jim nevyhoví kvůli jejich nízkým příjmům, které by mohly ohrozit splácení, nebo kvůli registrům dlužníků. A pak to obvykle spraví americká hypotéka nebankovní, na kterou dosáhne spousta lidí. A když se podíváte, proč je tomu tak, dost možná zjistíte, že je to to pravé řešení i pro vás.