Nezařazené · 7. 12. 2018

Výbojka aneb universální zdroj světla

Najdete ji nejenom ve veřejném osvětlení v různých lampách, ale také v průmyslových objektech, kde tvoří základní součást osvětlení velkých výrobních nebo skladovacích hal. Stejně tak se výbojky používají v podobě účinného a jasného světla ve školách či jiných vzdělávacích institucích. Použití těchto zdrojů světla je opravdu bohatý, a je tedy zřejmé, že jde o zajímavý zdroj světla. Výběr byste proto neměli podcenit, neboť zrychleným nebo jinak zanedbaným výběrem byste mohli přijít o možnost výběru skutečně toho nejefektivnějšího zdroje světla.

světlo

Vyzkoušená technologie, která nemá jasnou náhradu

Když chcete zdroj světla, který je obecně známý a je široce využívaný, pak budou výbojky vaší volbou. Nabízí tolik zajímavých vlastnost, že je jednoduché propadnout jejich kouzlu. Obecně navíc nabízí zajímavé výhody, jako jsou tyto:

  • Vysoká účinnost
  • Vysoké světelné toky
  • Skvělý poměr ceny a výkonu
  • Kvalitní zdroj světla
  • Široký rozsah výkonů

Co je mnohdy velkou nevýhodou je barevné podání těchto zdrojů světla. To je však nutné posuzovat na základě samotných typů výbojek, kterých je hned několik. Zatímco například nízkotlaká sodíková výbojka dokáže svítit jenom jednou barvou, u halogenových či dalších druhů je to poněkud jiné. I to může být důvod pro zavedení nějaké náhrady, která však stále nepřišla. Proto se různé typy těchto zdrojů světla využívají i tam, kde byste čekali nějakou modernější náhradu. Faktem totiž zůstává, že jde o velmi silný zdroj světla, který při vhodné aplikaci jen stěží najde ekvivalentní náhradu.

dekorace

Složitý výběr je minulostí

Zatímco v minulosti byste se trápili s tím, jaký typ vybrat pro svou aplikaci, v dnešní době je to mnohem jednodušší. Můžete využít například online poradenství, díky čemuž získáte jistotu, že vámi vybraný typ je ten nejvhodnější, a že tedy nemůžete udělat nákupem daného zdroje světla žádnou chybu.